Máme svého prvního patrona

chaloupek

Sdílet

Naším prvním patronem se stal pan senátor Václav Chaloupek. Velice mu děkujeme za to, že přijal naše pozvání stát se patronem nově vznikajícího dětského lůžkového hospice Červánek.

Dětský a mládežnický lůžkový hospic budujeme v Kamenném újezdě u Nýřan na Plzeňsku. V současné chvíli jsme před rekonstrukcí budovy bývalé školy. Máme velké plány, ale ty také znamenají velké finance. Protože naše práce nám dává velký smysl, nevzdáváme to. Věříme, že je zapotřebí budovat prostor, který bude vstřícný, příjemný a hřejivý pro děti a jejich rodiny. Každý nový patron našeho projektu nám může pomoci. Stanete se i Vy naším patronem?

Proč se stal pan Chaloupek naším patronem? Požádaly jsme ho o pár slov a vy si je můžete také přečíst. Děkujeme!

„Když se mě vaše kolegyně zeptaly, jestli bych se chtěl stát patronem dětského hospice, tak jsem samozřejmě chvilinku uvažoval, protože, víte dětský hospic to už je, to je takové zvláštní slovo, které není příliš optimistické, ale pak jsem si uvědomil, že já celý život jsem pracoval s dětmi a celý život jsem se snažil přinášet něco pozitivního a myslím si, že i v tomhle případě by šlo v tom pokračovat. Já k tomu onemocnění dětí mám docela takový zvláštní osobní vztah. Před x lety se narodila naše dcera, mladší dcera a byla těžce nemocná a asi rok a půl nám vůbec doktoři nedávali příliš velkou naději, že to přežije. Já si pamatuji to neskutečné utrpení, které to celé rodině přinášelo a pamatuji si, že v podstatě ten rok a půl jsme žili jenom z nadějí, že to dobře dopadne. Takže, co může být horšího, než když onemocní dítě v rodině, ale co může být vlastně důležitějšího, než té rodině pomáhat.“

Chcete aktuální info do e-mailu?

Pošleme vám ty nejdůležitější informace přímo do schránky

Další články

podpoříte nás?

pro náš budoucí dětský lůžkový hospic hledáme dárce, stanete se jedním z nich?

image1813

© cervanek.cz 2024

vytvořila s láskou AjA

>>i menší pravidelný pravidelný příspěvek nám může pomoci<<

děkujeme

Po načtení QR kódu do vašeho internetového bankovnictví sami nastavte výši příspěvku a případně také trvalou platbu.